Робота стюардеси вважається однією з найпростіших і романтичних: нескінченні подорожі, красива уніформа, кожен день нові знайомства і пригоди. Але насправді бортпровідниці стверджують, що їхня професія — важка праця, причому як фізична, так і моральна. Чому робота стюардеси далека від романтичних уявлень?
Це важка фізична праця
Стюардеси проводять весь політ на ногах, прибирають салон, привозять і забирають їжу, і не забувають відповідати на прохання пасажирів. Юлія, яка шість років працює стюардесою, так говорить про свою професію:
"Це ненормований робочий день, нічні зміни, важкі умови праці, робота на ногах. Буває, що за весь рейс присісти не встигаєш", інформує Ukr.Media.
Морально теж непросто
Стюардеса завжди повинна бути ввічливою, доброзичливою і готовою допомогти, незалежно від ситуації.
"Пасажири бувають різні. На реєстрації дали не те місце, не дісталося риби, запізнилися на стикувальний рейс, черга під час проходження прикордонного контролю — всі невдоволення висловлюються бортпровідникам", — розповідає Юлія.
З нею погоджується стюардеса з України Анна:
"Ця робота забирає дуже багато сил і часу. Іноді найважливішим стає просто сон після довгого перельоту", — каже дівчина.
Професія бортпровідника старить
Стюарди увійшли до списку професій, які можуть старити швидше. Деякі дерматологи порівнюють політ на літаку з використанням солярію через те, що на великій висоті УФ-промені агресивніші. Як результат: суха шкіра, зморшки і небезпека виникнення раку шкіри. Тому фахівці рекомендують включити сонцезахисний крем з високим SPF (фактором захисту від сонця) в щоденні б'юті-процедури.
Польоти впливають на красу і здоров'я
Безсоння, проблеми з травленням і сном — про це стюардеси знають не з чуток.
"Порушення режиму сну, сухе повітря в літаку і радіоактивне опромінення на здоров'я і красу впливає не кращим чином", — стверджує Юлія.
З нею погоджується стюардеса на ім'я Катерина. За словами дівчини, на здоров'я впливають і "зміни часових поясів, хронічний недосип, можливі проблеми з венами через те, що доводиться бути на ногах весь політ".
Немає часу на особисте життя
Бортпровідникам складно відпроситися з роботи. За словами колишньої стюардеси Брігітти, їй насилу давали відпустку, а її колеги не могли попросити відгул через весілля або хвороби членів сім'ї.
"Дуже легко втратити час, гроші, енергію на цій роботі", — поскаржилася дівчина.
Постійна самотність
Стюардеса з Лондона Евелін вважала свою професію здійсненою мрією, поки не зрозуміла, як часто їй буває самотньо між польотами.
"На жаль, на цій роботі ти відчуваєш себе самотньою. Так, ти часто подорожуєш і літаєш в красиві місця. Але по цих місцях ти будеш гуляти поодинці", — розповіла дівчина.
Потрібно бути готовими до всього
Прийняти пологи, заспокоїти буйного пасажира, врятувати життя? До всього цього мають бути готові бортпровідники. Стюардеса Анна каже:
"Пам'ятаю рейс у Бангкок, на якому пасажир в нетверезому стані мало не відбив собі пальці, намагаючись закрити полицю, а інший шукав плаваючу рибу в ілюмінаторі за бортом. Або рейс до Пекіна, коли пасажиру стало погано і його довелося рятувати від нападу епілепсії. Зі здоров'ям пасажирів часто бувають випадки і до цього необхідно бути готовими".
Не можна вибирати хороші маршрути
Усім хочеться літати в Париж і Мілан, а не в Норильськ або Мурманськ. Але самі стюардеси не мають права вибирати собі маршрути. Бортпровідниця на ім'я Кет розкрила ще одну неприємну сторону своєї роботи:
"У нашій професії є така річ, як посадова ієрархія, яка впливає на все — за якими напрямками ми літаємо, як часто, у який час і на яких літаках. Тож якщо у вас недостатньо стажу, то ви не зможете постійно літати тільки на Гаваї, в Італію і Париж", — роз'яснила дівчина.
Якою б легкою не здавалася професія бортпровідників, вона, як з'ясувалося, має свої підводні камені. Стюардеси скаржаться на брак вільного часу, стрес, постійні фізичні навантаження і проблеми зі здоров'ям. Ця професія більше не здається такою романтичною, чи не так?
Джерело: ukr.media