Стан економіки рф після війни – прогноз BI

Москва обтяжена низкою економічних проблем, і на їх вирішення може піти деякий час.

5912_210932-uk.png (176.09 Kb)

Протягом трьох років з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну санкційний тиск на країну-агресорку неухильно посилювався. Проте навіть після завершення війни, розвʼязаної проти України, стан російської економіки може погіршуватися, пише Business Insider.

Частково це пов’язано з тим, що Росія стала залежати від військових витрат для підтримки своєї економіки. Ще одна причина полягає в тому, що Москва обтяжена низкою економічних проблем, і на їх вирішення може піти деякий час, йдеться в новому звіті Центру аналізу європейської політики. Старший науковий співробітник інституції Олександр Коляндр стверджує, що навіть за відсутності бойових дій, військові витрати країни-агресорки залишатимуться високими.

В федеральному бюджеті РФ на 2025 рік передбачено рекордні витрати на армію – 13,5 трильйона рублів. Для порівняння, у минулому році ця сума становила 10,8 трильйона рублів. На думку економістів, таке стимулювання значною мірою відповідальне за нещодавнє економічне зростання Росії, ВВП якої минулого року зріс приблизно на 4%. Проте інші показники довгострокових перспектив Росії виглядають слабшими.

Зараз на російському ринку відчувається гостра нестача працівників.

“Поєднання демографічної кризи, відтоку мізків і високого попиту з боку оборонної промисловості та армії буде тиснути на ринок, змушуючи Кремль вибирати між залученням іноземних робітників з ризиком соціального невдоволення і постійним дефіцитом робочої сили”, – акцентував Коляндр.

Через виїзд освічених росіян країна-агресорка почала відставати від конкурентів і в технологічному просторі, що також може вплинути на розвиток російської економіки в майбутньому.

Втеча найосвіченіших російських працівників також призвела до відставання Росії в технологічному просторі – ще одна проблема, яка, на думку економістів, може вплинути на довгострокове зростання Москви.

“Росія залишається технологічно відсталою і залежною від високотехнологічного імпорту. Бюджет на 2025 рік, в якому витрати на науку, освіту та охорону здоров’я приносяться в жертву на користь оборони, ілюструє цю проблему”, – пояснив Коляндр.

Чималу роль у цій ситуації відіграють і західні санкції. Зокрема, впав дохід РФ від деяких з її найважливіших експортних товарів – нафти і газу. І Кремль очікує, що доходи від нафти і газу будуть продовжувати скорочуватися до 2027 року.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *