На рівні державних банків укладено цілу низку договорів і лімітів, є окремі програми підтримки саме регіонів з підвищеними воєнними ризиками — як у сегменті мікробізнесу, середнього бізнесу так й індивідуально великих корпоративних клієнтів.
Про це розповів заступник голови правління АТ «Ощадбанк» Юрій Каціон під час заходу Центру економічної стратегії (ЦЕС) на тему: «Як слід підтримувати економіку регіонів з підвищенними воєнними ризиками».
Він зазначив, що АТ «Ощадбанк» працює в регіонах із підвищеними воєнними ризиками і останнім виходить із тих територій, де вже неможливо проводити банківську діяльність з міркувань безпеки, та першим повертається на ті території, де можна її відновити.
«Ми фінансуємо бізнес і не припиняли видачу грантів у цих регіонах. Є випадки, коли компанія не може з технічних причин розраховувати на отримання кредиту, але їх небагато», — говорить Юрій Каціон.
Юрій Каціон, заступник голови правління АТ «Ощадбанк»
На рівні державних банків визначені стратегії, де пріоритетом є підтримка саме регіонів з підвищеними воєнними ризиками. Ми дуже багато зробили за весь цей час, були публічні кейси про підтримку компаній, які найбільше постраждали, втратили половину активів та можливості ведення бізнесу, — це й «НІБУЛОН», «Агроф’южн» та інші. Ми не припиняли жоден кредитний договір, жоден ліміт не закривали, постійно підтримуюча компанія надавала нові ліміти фінансування навіть попри воєнні ризики, і сьогодні, як не дивно, банки у своїх рішеннях керуються про затвердження можливості фінансування тієї чи іншої компанії оцінкою всіх ризиків, проте не приймаючи воєнний ризик як головний критерій під час прийняття рішень.
Источник: www.agroportal.ua