Україна розробила план часткового відкриття повітряного простору.
Його представили у Варшаві, повідомляє Міністерство розвитку громад і територій.
На презентацію зібрали близько ста представників авіагалузі – профільних регуляторів Євросоюзу, Великої Британії та США, керівництво українських та іноземних авіакомпаній, страхові та лізингові компанії, виробників літаків.
“Це перше експертне обговорення, яке, як ми очікуємо, допоможе рухатися вперед у питанні створення умов для відкриття повітряного простору”, – зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Збереження авіаційної інфраструктури та кваліфікованих кадрів під час війни є стратегічним завданням. Відновлення цивільних польотів є дуже складним питанням як з погляду безпеки, так і з погляду взаємодії з усіма залученими сторонами.
Для цього Україна напрацьовує спільний план з іноземними регуляторами галузі, авіакомпаніями, страховими, аеропортами та військовими.
Покроковий план та потреби для часткового відкриття повітряного простору презентував заступник міністра Сергій Деркач.
“Відновлення цивільних рейсів – це складне питання. Жодна країна світу не була в таких умовах як наша держава. Тож “взяти з когось” приклад чи “покрокову інструкцію” не вийде. Разом з тим, тривалий час ми вивчали досвід країн, як літають в умовах загроз повітряних атак, того ж Ізраїлю”, – вказав він.
Про ймовірні ризики для цивільної авіації, питання безпеки аеронавігації, готовність аеронавігаційної системи та аеропортів говорили представники Державної авіаційної служби, Украероруху, командування Повітряних Сил та керівники міжнародних аеропортів “Бориспіль” і “Львів”.
Економічна радниця посольства США в Україні Мері Елізабет Медден запевнила у готовності Сполучених Штатів забезпечити експертну та технічну допомогу.