Аналог Patriot, танки, САУ та мільйони снарядів: що може отримати Україна від Південної Кореї
Фото: golos-naroda.kz
У відповідь на можливе відправлення на війну в Україну північнокорейських солдатів, Південна Корея почала серйозно розглядати варіант постачання зброї нашій країні. Раніше Сеул прямо відмовлявся. Чим саме Сеул міг би допомогти Україні, якими є можливості південнокорейського військово-промислового комплексу – у матеріалі Коротко про.
Не сидітимуть склавши руки
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що може розглянути питання щодо надання зброї Україні залежно від масштабів військової співпраці між Росією та Північною Кореєю.
“Якщо Північна Корея відправить спецсили на війну в Україну, ми надаватимемо підтримку Україні крок за кроком і розглянемо вжиття необхідних заходів для забезпечення безпеки Корейського півострова”, – сказав він, назвавши відправку солдатів КНДР до Росії провокацією, яка, за його словами, загрожує глобальній безпеці за межами Корейського півострова та Європи.
Юн Сок Йоль заявив, що Південна Корея дотримувалася принципу не постачати смертоносну зброю безпосередньо, проте може переглянути це “залежно від військової активності Північної Кореї”.
“Республіка Корея ніколи не сидітиме склавши руки і вживатиме необхідних заходів крок за кроком у координації з міжнародним співтовариством залежно від розвитку військової співпраці Північної Кореї та Росії”, – додав глава південнокорейської держави.
Південна Корея – лідер серед експортерів зброї
Республіка Корея має дуже потужний військово-промисловий комплекс (ВПК) і стрімко збільшує темпи виробництва зброї, займаючи лідируючу позицію серед країн, що нарощують експорт озброєння. За останні кілька років експорт озброєнь Південної Кореї зріс на 140%, обсяг постачання за кордон перевищив 17 млрд доларів. Загалом оборонна промисловість Південної Кореї показує найкращі результати зростання серед 25 найбільших країн – експортерів озброєнь.
Однією з причин такого успіху аналітики Conflict Intelligence Team (незалежна аналітична група, що займається розслідуванням з відкритих джерел обставин збройних конфліктів), називають невисоку, порівняно із західними державами, вартість робочої сили навіть серед висококваліфікованих працівників ВПК. Це також впливає на таку перевагу південнокорейського ВПК перед західними конкурентами – менша вартість озброєння.
“Наприклад, новітні американські експортні танки Abrams M1a2 SepV3 коштують десь 24 мільйонів доларів, тоді як корейські M2 Black Panther коштуватимуть покупцю 18 мільйонів (ціни включають виробництво, доставку та обслуговування)”, – йдеться у повідомленні. При цьому Південна Корея “показала, що часто може здійснювати постачання в більш короткий термін і з меншими витратами, ніж багато західних конкурентів”, повідомляє The Wall Street Journal.
У Південній Кореї є також і запаси радянської техніки, яку Україна могла б одразу використати на фронті: наприклад, на її військових складах є танки Т-80, які в середині 90-х років передала їй Росія.
З сучаснішої техніки – самохідні артилерійські установки (САУ) K9 Thunder, на яких засновано польську САУ Krab (до речі, вона зараз використовується на фронті в Україні). За даними The Wall Street Journal, попит на корейські самохідно-артилерійські установки K9 Thunder та інші види озброєння різко зріс із початку повномасштабного вторгнення Росії до України.
Південнокорейський танк «Чорна пантера» нічим не поступається американському «Абрамсу», а коштує дешевше. Фото: wikipedia.org
Номенклатура озброєнь для України – дуже широка
Є у Сеула і дуже цікаві для України зенітно-ракетні комплекси, які можна порівняти з американськими Patriot. Є потрібні нам балістичні ракети. А також РСЗВ, які можуть бути використані для запуску ATACMS. Крім того, Республіка Корея має значні потужності з виробництва снарядів калібру 155 мм і 3,4 мільйона 105-мм снарядів, які дуже потрібні ЗСУ. Крім того, південнокорейська влада може нарешті дозволити третім країнам перепродувати Україні артилерійські 155-мм боєприпаси корейського виробництва.
У змозі Південної Кореї передати Україні великий перелік зброї. Зокрема:
- кулемети М60;
- американські протитанкові засоби TOW-2 та радянські “Метіс-М”;
- 107-мм міномети та значну кількість боєприпасів до них;
- частину боєприпасів для 60-міліметрових та 81-міліметрових мінометів;
- 203-мм боєприпаси, які підходять для радянських важких самохідних гармат 2С7 “Півонія”;
- американські гаубиці часів Другої світової війни, що знаходяться на південнокорейських складах;
- радянські переносні зенітно-ракетні комплекси “Голка” та французькі “Містраль”, а також нещодавно зняті з озброєння американські ракети-перехоплювачі MIM-23 Hawk;
- близько 60 зенітних гармат американського виробництва M163 “Вулкан”;
- 35 танків Т-80У та 80 БМП-3;
- американські танки M48 Patton;
- БТР K200.
ЗРК L-SAM – аналог “Патріота”, але значно сучасніше і з великими можливостями.
Источник: kp.ua