Викривачу корупції Шевченку виплатили 13 млн – 10% від хабаря Злочевського

Викривачу корупції Шевченку виплатили 13 млн – 10% від хабаря Злочевського

Фото: facebook.com/yevhenshevchenko

Викривачу корупції Євгену Шевченку виплатили 10% від розміру хабаря колишнього міністра екології та бізнесмена Миколи Злочевського керівництву НАБУ та САП у 2020 році, про який він повідомив НАБУ у 2020 році. Про це він розповів 18 жовтня у своєму фейсбуці.

– Українці, здавайте корупціонерів і заробляйте сотні тисяч доларів — механізм працює! У 2020 році я викрив пропозицію хабаря розміром 6 млн доларів готівкою. За кілька років Вищий антикорупційний суд завершив розгляд справи й ухвалив рішення, згідно з яким обвинувачені отримали свої вироки, а я отримав право на винагороду в розмірі 13,3 млн грн, яку держава нарешті виплатила! Тож закон про винагороду викривачів корупції працює і тепер я не «торпеда», а успішний бізнесмен, — написав він.

Шевченко додав, що максимальна можлива сума винагороди викривача становить 500 тисяч доларів, “а отже за пару топових корупціонерів можна стати доларовим мільйонером”.

Він також розповів, що отримані гроші витратив спрямував на те, чим наразі займається, а саме на виробництво та постачання військовим РЕБ-систем і дронів, а також на фінансування наукових розробок та дослідно-конструкторських робіт у сфері оборонного комплексу.

Шевченко зазначив у коментарях, що в результаті цієї справи держава отримала 1,1 млрд грн, які сплатили обвинувачені в рамках угоди зі слідством.

Виплату грошей також підтвердили в Національному агентстві з питань запобігання корупції. У НАЗК розповіли, що 18 жовтня кошти перерахували з рахунку агентства.

– Це друга виплата винагороди за повідомлення про корупцію в історії українського інституту викривання. Вона була здійснена на підставі рішення Вищого антикорупційного суду (ВАКС) № 991/2288/21 від 2 жовтня 2023 року, — зазначили в НАЗК.

У Національному агентстві з питань запобігання корупції нагадали, що в справі йшлося про спробу підкупу керівників Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Їм пропонували 6 млн дол. за закриття кримінального провадження, підозрюваним у якому був колишній міністр екології Микола Злочевський.

Перша виплата викривачу в історії України була здійснена 4 жовтня 2024 року. Чинний військовослужбовець, який у 2020-2021 роках обіймав посаду директора департаменту внутрішнього аудиту Міноборони, у 2021 році звернувся із заявою до НАБУ, в якій повідомив, що йому запропонували отримання неправомірної вигоди у 24 млн грн за дії в інтересах певного ТОВ.

Можливість винагороди викривачам корупції було запроваджено у 2019 році. Відповідно закону України «Про запобігання корупції» викривач може отримати 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків від злочину після ухвалення обвинувального вироку суду. 

Фото: facebook.com/yevhenshevchenko

  • 2 жовтня 2023 року ВАКС вперше схвалив виплату винагороди викривачеві корупції. Згідно з рішенням, “агент НАБУ” Євген Шевченко мав отримати понад 13 мільйонів гривень у справі про рекордний хабар керівництву НАБУ та САП.
  • 26 квітня 2022 року найбільший в історії України хабар передали на підтримку ЗСУ.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *