Ринок авто в Україні демонструє високі продажі

Після рішення не запроваджувати 15% податок на реєстрацію авто, ціни на іномарки в Україні поки залишаються стабільними, хоча на них впливають валютні коливання та інфляція. Ринок продовжує демонструвати високі продажі, особливо на тлі панічних покупок через чутки про можливе подорожчання.

4131_avtomobili-bu.jpg (89.58 Kb)

Про це пише Мінфін. За даними компанії Autoconsulting, у серпні 2024 року було продано близько 8,4 тисяч нових автомобілів, що значно перевищує попередні місяці.

Ціни на авто: що змінилося після відміни податку

Одним із головних факторів, який міг би серйозно вплинути на ціни автомобілів, був проект закону, що передбачав введення 15% податку на першу реєстрацію нових та вживаних автомобілів. Якби цей податок набув чинності, вартість авто могла б значно зрости. Наприклад, за вживане авто вартістю $10 000 додатково довелося б сплатити $1 500, а за нову іномарку вартістю $50 000 – $7 500.

Через очікування цього закону в українських автосалонах спостерігався справжній бум. Люди поспішали купити машини до того, як вони подорожчають. У результаті продажі різко зросли. Вже у липні кількість проданих нових авто досягла 5 тисяч, що на тисячу більше прогнозованих показників.

Проте, у доопрацьованій версії законопроекту норму про податок на реєстрацію авто прибрали. Відтак паніка серед покупців виявилася передчасною, а частина рекордних продажів у серпні, можливо, була штучно створена продавцями, які поспішали зареєструвати авто на себе або на своїх співробітників.

Попит на електрокари

Цікавим явищем стало зростання продажів електрокарів на тлі масових відключень електроенергії в Україні. У серпні було поставлено на облік майже 6,5 тисяч електромобілів, що на 68% більше, ніж минулого року. Основну частину становили вживані авто.

На перший погляд, зростання попиту на електромобілі під час енергетичної кризи виглядає нелогічним. Однак Олег Омельницький, голова компанії Autoconsulting, зазначає, що значна частина цих реєстрацій може бути штучною. Продавці намагалися заздалегідь завезти та зареєструвати електрокари, адже на них не поширювалися податки, і вартість реєстрації була мінімальною.

Курсові коливання і “автомобільна інфляція”

Одним із основних чинників, що продовжує впливати на ціни автомобілів в Україні, є зміни курсу гривні до долара та євро. Останнім часом курс долара зріс, що призвело до переписування цінників у автосалонах. Наприклад, модель Nissan Qashqai за півроку подорожчала на 130 тисяч гривень, в основному через валютні коливання і рестайлінг.

Крім того, експерти прогнозують подальше підвищення цін на нові авто з січня 2025 року у зв’язку із запровадженням екологічного стандарту “Євро-6”. Це може додати до вартості автомобіля від $1 000 до $3 000.

На ринку вживаних авто ціни залишаються відносно стабільними, оскільки більшість угод укладаються в доларах. Проте для українців, які отримують доходи в гривні, машини автоматично стають дорожчими через зростання курсу валюти.

Іншою цікавою тенденцією стало зниження попиту на елітні автомобілі. Продажі преміум-марок, таких як Lexus, Tesla та Audi, почали зменшуватися. Це може бути пов’язано як із загальною економічною ситуацією в країні, так і з тим, що українці все частіше обирають більш доступні моделі.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *