У 2017 році Франція та ОАЕ організували злом iPhone засновника Telegram Павла Дурова в рамках операції під кодовою назвою «Фіолетова музика». Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на джерела.
За їхніми відомостями, влада обох країн була занепокоєна, що месенджером користуються терористи, наркоторговці та кіберзлочинці.
Компанія роками ігнорувала повістки і судові постанови від правоохоронних органів, додало джерело.
Крім того, 2018 року президент Франції Еммануель Макрон був готовий надати Дурову громадянство й обговорював можливість перенесення штаб-квартири Telegram у Париж. Однак бізнесмен відхилив пропозицію.
Дуров отримав французький паспорт і громадянство ОАЕ 2021 року. Після цього ОАЕ інвестувала в Telegram понад $75 млн, зазначила газета.
Нагадаємо, Павла Дурова затримали у французькому аеропорту Ле-Бурже ввечері 24 серпня. Підприємця допитують у рамках розслідування злочинів «невстановленої особи» за 12 статтями. Йому самому обвинувачень не висунуто.
Криптоспільнота підтримала засновника Telegram. Команда блокчейна TON змінила логотип у каналах спілкування на аватар мем-токена Resistance Dog (REDO). Монета в моменті подорожчала на 140%.
У квітневому інтерв’ю Такеру Карлсону Павло Дуров розповідав про тиск на месенджер із боку урядів різних країн. Він заявив, що Telegram реагує на запити про припинення пропаганди насильства і терористичної діяльності, проте ігнорує звернення, які зазіхають на свободу слова і таємницю листування.
Тоді ж бізнесмен не виключив, що пристрої, які він використовує, були скомпрометовані з боку спецслужб.