- Ринок токенізованих зобов’язань Мінфіну США до кінця року досягне обсягу від $2,12 млрд до $3,93 млрд.
- Інвестиції ДАО здатні стати ключовим драйвером для зростання сектора.
- У Fidelity задумалися про випуск стейблкоїна.
Обсяг ринку токенізованих зобов’язань Мінфіну США може досягти $2,66 млрд до кінця 2024 року. Про це пише Cointelegraph.
За 12 місяців із липня 2023 року загальна капіталізація сегмента збільшилася більш ніж на 150%, до $1,85 млрд.
Джерело: Cointelegraph.
Представлена вище динаміка лягла в основу моделювання на базі методів ARIMA, GARCH і лінійної регресії.
Перша дала оцінку ринку до кінця року на рівні $2,12 млрд, друга — $3,93 млрд, третя — $2,47 млрд. Згідно з дослідниками, це можна інтерпретувати як ведмежий, бичачий і базовий сценарії відповідно.
Джерело: Cointelegraph.
Зважена комбінація трьох моделей передбачає капіталізацію в $2,66 млрд.
Джерело: Cointelegraph.
Роль ДАО
У виданні нагадали про інтерес ДАО до токенізованих Treasuries. Децентралізовані організації Arbitrum і MakerDAO оголосили про плани інвестувати в подібні інструменти ~$25 млн (~1% казначейства) і $1 млрд (~19%) відповідно.
У більшості ДАО немає резервів у стейблкоїнах, які легко конвертуються в токенізовані держоблігації. Попри це, деякі зі структур тепер виділяють кошти зі скарбниці в RWA для забезпечення довгострокової стабільності, зазначили фахівці.
Дослідники припустили, що крім прямої купівлі ДАО зможуть налагодити партнерські відносини з емітентами токенізованих Treasuries і спробувати використовувати активи своїх проєктів як забезпечення.
За даними DeepDAO, 30 липня сукупний розмір казначейств ДАО становив $24,3 млрд.
Згідно з Cointelegraph, розподіл коштів у розмірі 1% (ведмежий), 5% (базовий) і 10% (бичачий) у токенізовані зобов’язання Мінфіну США дасть потенційний додатковий приплив у $243 млн, $1,22 млрд і $2,43 млрд відповідно. У відносному вираженні це означало б збільшення на 13-31% з поточних $1,85 млрд.
У виданні нагадали про майбутнє пом’якшення політики ФРС у вересні з потенціалом її продовження на наступних засіданнях.
«Коли ринок увійде в умови нижчих ставок, але застійної інфляції, привабливість казначейських облігацій США як інвестиції знизиться», — попередили фахівці.
Плани Fidelity
В інтерв’ю The Block керівник відділу управління цифровими активами Fidelity Синтія Ло Бессетт заявила про вивчення токенізації та допустила запуск нових продуктів.
Згідно з rwa.xyz, компанія посідає третю сходинку в секторі серед емітентів.
Джерело: rwa.xyz.
Ло Бессетт зазначила, що компанія опитує клієнтів щодо їхнього інтересу до токенізації та вивчає доцільність перенесення тих чи інших RWA у блокчейн. Вона не виключила запуск Fidelity стейблкоіна як інструменту, який вже довів свою користь, відзначивши інтерес до кредитних і структурних продуктів.
Нагадаємо, за останній рік представники списку Fortune 100 збільшили кількість підтримуваних блокчейн-ініціатив на 39%, до «рекордного рівня», згідно з Coinbase. У фокусі уваги корпорацій токенізація RWA.
Раніше обсяг активів під управлінням BlackRock USD Institutional Digital Liquidity (BUIDL) подолав рубіж у $500 млн.