На Міжнародній конференції з дизайну в Аспені 1983 року Стів Джобс розповів про перспективи нової технології, яка могла б відповідати на запитання і думати як людина. Відповідний виступ з’явився на сайті Steve Jobs Archive.
Співзасновник Apple описав взаємодію з технологією, яка схожа на сучасні чат-боти з генеративним штучним інтелектом, як спілкування з книгою.
За його словами, книга — це феноменальна річ, але є проблема у відсутності можливості взаємодіяти з нею. Під час виступу Джобс зізнався, що йому подобається читати Аристотеля і Платона, і він хотів би ставити їм запитання.
Підприємець припустив, що протягом наступних 50-100 років з’явиться машина, здатна інкапсулювати «основоположний дух або, набір принципів, або погляд на світ». Вона зможе генерувати відповіді на запитання, аналогічні тому, як відповідала б реальна людина.
«Коли прийде наступний Аристотель, можливо, якщо він буде все життя носити з собою одну з цих машин і вводити в неї всю інформацію, то, можливо, коли ця людина помре і зникне, ми зможемо запитати цю машину: „Агов, що б сказав Аристотель?“», — зазначив Джобс.
Через понад 40 років після його виступу людство навчає ШІ-моделі із застосуванням інформації з книг та інших джерел, щоб вони могли відповідати на запитання користувачів.
Нагадаємо, у червні Apple анонсувала інтеграцію ChatGPT у Siri та інші сервіси в операційних системах iOS, iPadOS і macOS.
Раніше OpenAI представила «більш людяну» версію ChatGPT, здатну сприймати візуальні дані.