У Польщі скасували програму допомоги українцям “40+”

З 1 липня у Польщі скасували програму допомоги українським біженцям «40+». Тепер приватні власники не отримуватимуть компенсації за розміщення українців з тимчасовим захистом.

0586_71937.jpg (80.4 Kb)

Уряд зазначив, що останнім часом спостерігається стале зменшення кількості заявників на компенсацію за програмою «40+». Одночасно з цим, у центрах колективного розміщення зросла кількість вільних місць.

У заяві Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Польщі також повідомляється, що з моменту запуску програми з державного бюджету було виділено значні фінансові ресурси.

Проте, нині пріоритет буде надаватися підтримці внутрішніх соціальних програм та інвестуванню в економічний розвиток країни.

Програма «40+» передбачала щоденну компенсацію у розмірі 40 злотих (близько 400 гривень) для покриття витрат на проживання та харчування осіб, які знайшли притулок у Польщі. До 1 липня 2024 року програма діяла протягом 120 днів з моменту першого в’їзду біженців до країни.

Де шукати безкоштовне житло в Польщі

Тепер біженцям рекомендується звертатися до воєводських управлінь, які забезпечуватимуть їх розміщення у колективних центрах за державні кошти.

Також можливість безкоштовного житла в Польщі можна знайти через оголошення на офіційних урядових ресурсах. Польський уряд створив кілька порталів, призначених для допомоги українцям, де доступна інформація про житлові варіанти. Один з таких — Pomagam Ukrainie.

Проживання у цих центрах буде безкоштовним протягом перших 120 днів. Для вразливих категорій осіб цей період може бути продовжений, в той час, як інші біженці сплачуватимуть до 60 злотих на день (приблизно 600 гривень). З виплат для неповнолітніх (800 злотих на місяць) буде відраховуватися 15 злотих на день.

Нагадаємо, якщо ви працювали в Польщі і в Україні, ви можете отримувати 2 пенсії або допомоги — від Управління соціального страхування (ZUS) і від установ соціального страхування України.

Однак, необхідно виконати умови для нарахування вам пенсії або допомоги на території кожної з цих держав.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *