З початку року в Україну було імпортовано 21,4 тис. легкових електромобілів, з яких 5,5 тис. нових та 15,9 тис. вживаних, загальною митною вартістю $476,3 млн. Найбільше нових електромобілів прибуло з Китаю, а вживаних – із США.
Про це повідомляє “Укравтопром” з посиланням на дані Держстату. Найбільшу кількість нових електромобілів було ввезено з Китаю – понад 4,7 тис. одиниць на суму $111,2 млн.
Це становить майже 86% від загальної кількості нових електромобілів, імпортованих в Україну. Наступними за обсягами постачань є:
Японія – 242 од.;
Бельгія – 151 од.;
Німеччина – 139 од.;
Велика Британія – 78 од.
Щодо вживаних електромобілів, більше третини (38%) було імпортовано із США – майже 6 тис. одиниць на суму $102,2 млн. Це робить США найбільшим постачальником вживаних електромобілів до України. За США слідують:
Німеччина – 2614 од.;
Корея – 1775 од.;
Велика Британія – 1739 од.;
Китай – 1251 од.
Майже половина власників електрокарів у США планують повернутися до бензинових авто через недостатньо розвинену інфраструктуру для зарядки та обмежений запас ходу, повідомляє видання MMR. Проблеми із зарядкою електромобілів стали головною причиною розчарування: недостатня кількість зарядних станцій, особливо у віддалених районах, та обмеженість у подорожах на далекі відстані створюють значні незручності.
Незважаючи на ці виклики, багато власників електрокарів залишаються відданими екологічним цінностям і не бажають розлучатися зі своїми авто. Це підштовхує автовиробників до розробки нових, більш ємних та дешевих батарей, які мають забезпечити підвищений запас ходу і зробити електромобілі більш доступними та зручними у використанні. Коли саме ці нові технології з’являться на ринку, поки що невідомо, але робота над ними активно триває.