До України масово везуть авто секонд-хенд із США

У травні в Україні було зареєстровано понад 3,8 тис. вживаних легковиків із США, що становить кожен п’ятий автомобіль на українських номерах. Найпопулярнішими моделями стали Tesla Model 3, Tesla Model Y та FORD Escape.

32_avtomobili-bu.jpg (89.58 Kb)

Про це повідомляє Укравтопром. Попит на “американців” з пробігом збільшився майже у два з половиною рази в порівнянні з травнем 2023 року.

Загалом 46% від усіх зареєстрованих авто з США – це машини з бензиновими двигунами. Електромобілі складають більше третини (34%) від цієї кількості. Гібридні авто та автомобілі з ГБО мають по 7% частки ринку. Решту цього сегменту займають дизельні авто.

Топ-5 вживаних авто з США

Середній вік “американців” з пробігом, що поповнили український автопарк у травні, становить 5,9 року. Найпопулярнішими моделями автомобілів з США, що зареєстровані в Україні минулого місяця, стали:

Tesla Model 3 – 396 од.;
Tesla Model Y – 311 од.;
Ford Escape – 279 од.;
Jeep Cherokee – 233 од.;
Volkswagen Passat – 224 од.
За даними Державної митної служби України, у першому кварталі 2024 року Україна імпортувала 86 тисяч легкових автомобілів на суму 1,1 млрд доларів, що є значним зростанням порівняно з показниками минулого року. Кількість завезених машин зросла на 67% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Це призвело до додаткових надходжень до державного бюджету в розмірі 11,1 млрд гривень.

Лідерами за обсягом імпорту залишаються Німеччина, США та Китай. Німеччина відзначається найбільшим обсягом імпорту з 17,1 тисячі машин, американські виробники постачили 14,5 тисяч автомобілів, а з Китаю ввезли 9,1 тисячі авто. До топ-5 країн-постачальників також увійшли Японія та Південна Корея з 8,9 та 4,4 тисячами автомобілів відповідно.

По вартості імпортованих автомобілів найбільший обсяг припадає на машини з США, обсяг поставок з яких склав 211,2 млн доларів. До державного бюджету було сплачено 2 млрд гривень з цього імпорту. На другому місці за вартістю імпорту – Німеччина з 168,7 млн доларів та Китай з 138,2 млн доларів. До першої п’ятірки за заявленою вартістю імпортованих машин увійшли також Японія – 133,6 млн доларів (бюджет отримав майже 1,8 млрд грн) та Словаччина – 81,7 млн доларів (до держбюджету сплачено 788,4 млн грн).

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *