Канада готує “передачу” Києву

У Канаді оголосили про виділення Україні, яка продовжує боротися з російським повномасштабним вторгненням, нового пакету економічної допомоги. Країна надасть Києву 52,4 млн канадських доларів (близько $38 млн), більша частина з яких піде на підтримку дітей та молоді, які пережили війну, а також відновлення енергетичної інфраструктури після російських атак.

8603_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про це оголосив прем’єр Канади Джастін Трюдо на Саміті миру у Швейцарії у неділю, 16 червня, йдеться на сайті канадського уряду. Він нагадав, що повномасштабне вторгнення Росії мало руйнівні наслідки для українців: від мільйонів, які змушені були залишити свої домівки, до тисяч незаконно депортованих дітей.

“Канада та наші міжнародні партнери єдині у своїй підтримці справедливого та тривалого миру для України. Українці, які продовжують твердо стояти на захисті своєї Батьківщини, знайте, що ми підтримуватимемо вас до перемоги”, – сказав Трюдо під час Саміту.

Так, на сайті уряду сказано:

– $10,9 млн буде виділено на підтримку вразливих дітей, молоді з груп ризику та реінтеграцію дітей-переселенців, які повертаються в Україну, шляхом покращення послуг із захисту дітей та сімейних форм опіки; покращення доступу до правосуддя для жертв воєнних злочинів; підвищення поінформованості сімей та суспільства про процес пошуку зниклих безвісти; підтримку тих, хто пережив сексуальне насильство, пов’язане з війною, зокрема військовополонених.

– $14,5 млн буде виділено на підтримку зусиль України по відновленню пошкодженого енергетичного обладнання та інфраструктури.

– $11,2 млн буде інвестовано у МВФ для зусиль, спрямованих на те, щоб допомогти Україні отримати технічну допомогу та навчання, необхідне для економічних реформ та вступу до Євросоюзу; на допомогу Україні у розмінуванні територій; на надання техдопомоги з боку експертів уряду Канади у секторах юстиції та енергетики.

– $1,5 млн буде інвестовано на підтримку безпечної та надійної експлуатації ядерних об’єктів в Україні через Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *