Мегаполіс з дерева: чому майбутнє — за дерев’яними хмарочосами

Як відомо, деревина — один з найбільш екологічно чистих будівельних матеріалів, відомих людині. У наші дні вона все частіше поступається кераміці і бетону, які дешеві у виробництві, невибагливі в експлуатації і, до того ж, мають значну міцність, інформує Ukr.Media.

Однак є й інша точка зору — дерев'яне будівництво може стати тим самим фактором, який дозволить вирішити проблему вуглецевого забруднення у великих містах — адже деревина може поглинати вуглець з середовища багато в чому так само ефективно, як і живе дерево.

Основна проблема під час використання дерева — це, звичайно, його горючість. Однак слід зауважити, що структури з щільної деревини набагато складніше підпалити, ніж їх аналоги з фанери і ДСП. У той час як останні згоряють повністю, натуральна деревина зазвичай обгорає зовні, але всередині може зберегти структурну цілісність. Споруди, зведені з товстого бруса, покладеного правильним чином, можуть бути майже такими ж пожежостійкими, як і будівлі з бетону.

Навіть при збільшенні масової дерев'яної забудови всього на 10% дозволить поглинати до 10 000 000 тонн шкідливого вуглецю з атмосфери в рік. Зрозуміло, це справедливо лише для тих країн, де існує стабільна галузь видобутку і обробки деревини. Насправді, заміщення бетону деревом у великих містах надасть куди більш значущий внесок в екологічну обстановку. Річ у тім, що виготовлення бетону вимагає неймовірно високої температури, так само як і плавлення сталі для арматури. І той, і інший процес споживає дуже багато палива, продукти якого, своєю чергою отруюють атмосферу парниковими газами.

Як приклад висотного дерев'яного будівництва в Чикаго був запропонований проєкт дерев'яного хмарочоса River Beech Tower, висота якого повинна скласти 80 поверхів. Звичайно, це далеко не єдиний подібний проєкт, у світі поступово виникає ретро-тренд на будівлі з дерева. Будівельники відзначають, що в багатьох аспектах з деревиною набагато простіше працювати, а працювати і жити в будинках з дерева також набагато комфортніше, ніж в сучасних «коробках» з бетону і сталі.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *