До Дня Незалежності України держава передбачила одноразову грошову допомогу для певних категорій громадян. Максимальна сума виплат становить 3100 гривень. Ці виплати спрямовані на підтримку осіб з інвалідністю, колишніх в’язнів концентраційних таборів та осіб, які стали інвалідами через загальні захворювання.
Про це повідомила Кобеляцька територіальна громада. Всіх отримувачів разової грошової виплати умовно можна поділити на декілька груп. Процедура одержання допомоги буде безпосередньо залежати від належності особи до тієї чи іншої групи:
перша група: пенсіонери. Пенсіонери отримають одноразову виплату автоматично разом із серпневою пенсією. Важливо, щоб у їхній пенсійній справі було посвідчення, яке підтверджує відповідний статус;
друга група: особи, які проходять службу. До цієї групи належать військовослужбовці, поліцейські, особи начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, а також Державної кримінально-виконавчої служби, служби судової охорони;
третя група: особи, які не перебувають на обліку. Ці особи повинні подати заяву з додаванням паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків, посвідчення, яке підтверджує певний статус, і довідки з банку про відкриття рахунку.
Кому передбачено виплати
Згідно з рішенням Кабінету міністрів України, виплати отримають особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, які визнані особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва чи з інших причин. Суми виплат визначені залежно від групи інвалідності:
І група – 3100 гривень;
ІІ група – 2900 гривень;
ІІІ група – 2700 гривень.
Учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в таких місцях примусового тримання їхніх батьків, передбачено виплати у розмірі 1000 гривень. Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, отримають виплату в розмірі 3100 гривень.
Для членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, захисників та захисниць України, дружин (чоловіків) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, а також дружин (чоловіків) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, виплати становлять 650 гривень. Учасники війни, колишні в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особи, яких насильно вивезли на примусові роботи, діти партизанів та інших учасників боротьби з нацистським режимом отримають по 450 гривень.
Як отримати виплати
Грошова допомога надається тим, хто отримав відповідний статус до 24 серпня поточного року включно. Якщо виплата не надійде до 1 жовтня, можна звернутися до органів Пенсійного фонду України або до Центру надання адміністративних послуг до 1 листопада. Це рішення ухвалив Кабінет міністрів України на основі законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту” й “Про жертви нацистських переслідувань”.