Суддю с російським паспортом Богдана Львова поновили на посаді

На посаді судді Верховного суду поновили Богдана Львова, який заперечує наявність російського паспорта

Фото: Анна Сергієць/Суспільне

Київський окружний адміністративний суд задовольнив позов ексголови Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Богдана Львова щодо поновлення на посаді судді й виплати заробітної плати «за час вимушеного прогулу». Про це повідомила Радіо Свобода.

– Зобовʼязати Верховний суд зарахувати Львова Богдана Юрійовича до штату Верховного суду, – зачитала рішення суддя Альона Кушнова.

Представниця Верховного суду відмовилася коментувати, чи будуть подавати апеляцію на рішення Київського окружного адміністративного суду.

Сам Богдан Львов прокоментував рішення у своєму фейсбуці. Він продовжує заперечувати наявність російського паспорта.

– Важливо зазначити, що, хоча приводом для цього наказу (колишнього голови Верховного Суду Всеволода Князєва про звільнення, – Авт.)  і була опублікована у вересні 2022 року ЗМІ інформація про нібито наявність у мене російського громадянства, але перед суддею у даній справі стояло виключно питання законності самого наказу про звільнення, – написав він. 

Богдан Львов додав, що рішення суду – це “тільки початок моєї боротьби за справедливість. Адже окрім суду закону є ще суд суспільної думки”.

– Тому я продовжу боротись за справедливість і зроблю все можливе, щоб довести, що єдиний паспорт і єдине громадянство, яке у мене є – це громадянство України, – заявив він.

Верховний Суд може оскаржити рішення Київського окружного адміністративного суду про відновлення на посаді судді Богдана Львова.

Про наявність російського паспорта у голови Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Богдана Львова у вересні 2022 року повідомили “Схеми”. У жовтні пресслужба Верховного суду заявила, що наявність документа підтвердила СБУ. Голова Верховного суду Всеволод Князєв відрахував суддю Богдана Львова зі штату суду. Богдан Львов подав позов до Окружного адміністративного суду Києва.

  • У жовтні 2022 року Володимир Зеленський розглянув електронну петицію про припинення громадянства України судді Богдана Львова та доручив Комісії при президентові громадянству перевірити наявність підстав для цього.
  • У грудні 2023 року заступника голови Національної поліції України Дмитра Тишлека звільнили після виходу розслідування щодо наявності російського паспорта у його дружини.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *