Згідно з оцінкою Standard Chartered, як повідомляє The Block, до 2028 року загальна ринкова капіталізація «стейблкойнів» досягне приблизно 2 трильйонів доларів.
Зараз ця цифра становить близько 236,2 мільярда доларів.
Важливим чинником, що сприятиме цьому зростанню, стане очікуване прийняття в Сполучених Штатах Закону про GENIUS, метою якого є створення нормативної бази для індустрії стейблкойнів.
Законопроект отримав схвалення банківського комітету Сенату США та переданий до верхньої палати Конгресу.
Standard Chartered стверджує, що якщо закон про GENIUS буде прийнятий, це може створити додатковий попит на 1,6 трильйона доларів на облігації казначейства США, суму, яку можна порівняти з чистими потребами в запозиченнях адміністрації Дональда Трампа протягом усього другого терміну.
Отже, очікується, що емітенти «стейблкойнів» стануть провідними покупцями казначейських зобов’язань США , відзначають експерти.
USDC як орієнтир
Аналітики очікують, що USDC перетвориться на галузевий еталон. Компанія Circle, що стоїть за токеном, зберігає 88% своїх резервів у казначейських векселях із середнім терміном погашення 12 днів. Вони також зазначили, що Tether планує застосувати подібний підхід.
Очікується, що такий розвиток подій призведе до збільшення казначейських векселів , що зберігаються емітентами, з поточних 150 мільярдів доларів США до приблизно 1,75 трильйона доларів США.
Прогнозований ріст резервів стейблкойнів, ймовірно, підвищить попит на долар США. У короткостроковій перспективі це зміцнить домінування долара, незважаючи на несприятливий вплив торговельних конфліктів на його становище, підкреслюють експерти.
У довгостроковій перспективі може виникнути потенційний ризик переходу на токени, забезпечені альтернативними валютами або їх сумішшю, що може підірвати опору долара.
Законодавча робота
Цільова група з ринків цифрових активів, створена Трампом у січні, надала пріоритет розробці нормативної бази для «стейблкойнів».
Тим часом Палата представників виступає за інший законодавчий акт, STABLE Act, який регулюватиме стейблкойни.
Варто зазначити, що голова банківського комітету Тім Скотт висловив оптимізм щодо того, що закон про GENIUS буде підписаний до серпня.
Раніше Financial Times повідомляла про наміри кількох глобальних банків і фінтех-компаній запровадити власні криптовалюти, щоб захопити частину ринку, що швидко зростає.