Штучний інтелект «перекриє шлях» молодим фахівцям

За словами Аніша Рамана, головного аналітика економічних можливостей LinkedIn, генеративний штучний інтелект швидко переймає на себе «рутинні» завдання, з яких традиційно починали новачки.

Експерт порівняв цей сценарій зі спадом виробництва в США у 1980-х роках, хоча цього разу основний тягар несуть на себе молоді офісні працівники. Штучний інтелект вже бере під контроль численні навички, які колись розвивалися на початкових посадах.

Опитування LinkedIn показало, що серед 3000 керівників на рівні віце-президента та вище 63% погодилися з тим, що обов'язки початкового рівня зрештою будуть передані штучному інтелекту.

Крім того, команда платформи спостерігає безпрецедентне падіння впевненості користувачів щодо своєї кар'єри, особливо серед покоління Z. Важливий аспект цієї тенденції, ймовірно, пов'язаний із загальним зростанням економічної невизначеності.

Дані: LinkedIn.

Рівень безробіття серед випускників коледжів зріс на 30% з вересня 2022 року.

Раман пропонує структурну відповідь на цей виклик — шляхом включення штучного інтелекту в університетські курси та підвищення складності завдань для початкових посад. Зрештою, як свідчать його прогнози, трансформації, які вже вплинули на технологічні фірми, незабаром поширяться на фінанси, туризм, харчовий сектор та професійні послуги.

Генеральний директор Jasper.ai Тімоті Янг зазначив, що «інтелекту більше не бракує», а радше «дефіцит здатності організовувати процеси».

Варто зазначити, що, за словами журналіста Браяна Мерчанта, криза робочих місць, спричинена штучним інтелектом, вже почалася.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *