- Незважаючи на корекцію першої криптовалюти, низка альткоїнів демонструє стійке зростання, особливо сектор мем-токенів.
- За минулі вихідні користувачі відправили понад $100 млн на Solana-адреси в спробі отримати монети через попередні продажі.
Висока волатильність змістила інтерес від біткоїна в бік альткоїнів і мем-токенів. Згідно з CoinGecko, загальна капіталізація останніх зросла на 10%, до $56,5 млрд.
Індекс мем-токенів. Джерело: CoinGecko.
Аналітики QCP Capital у Telegram-пості зазначили, що вихідні були «наповнені як страхом, так і жадібністю», оскільки перша криптовалюта падала до $64 500.
«Відтоді біткоїн знову піднявся вище за $67 000, ми бачили активні продажі монети, що свідчить про те, що „страх“ розвіявся, і інвестори раді купувати на падінні», — підкреслили експерти.
У компанії звернули увагу на інтерес до довгострокових біткоїн-опціонів із закінченням у вересні та грудні в діапазоні $100 000-150 000.
Найбільш трендовим напрямком у період з 16 по 17 березня стали мем-коіни. Серед лідерів за зростанням: SHIB (+15%), WIF (+30%) і BONK (+10%). Деякі «новачки» на кшталт BOME і CORGIAI теж продемонстрували значну динаміку в плані капіталізації та котирувань.
При цьому ажіотаж навколо мем-коїнів підштовхнув курс нативних токенів мереж, на яких вони випущені. Монета Solana (SOL) додала 11%, піднявшись до $201, а Avalanche (AVAX) виріс на 20%, до $60.
«Solana знову стала наймоднішим криптоактивом серед трейдерів, а нові мем-токени з’являються майже щохвилини», — заявив головний операційний директор ContentFi Labs Нік Рак у наданій CoinDesk замітці.
Передпродажне божевілля
За даними криптодослідника під ніком 0xGumshoe, за минулий вікенд трейдери відправили понад $100 млн на Solana-адреси в спробі отримати мем-токени через попередні продажі.
One hundred million dollars ($100M)
Sent to memecoin presales in the last 48 hours, on Solana
Can't believe we've reached such high levels of degeneracy this fast
It's not the way I wanted it to be, but this makes SOL price targets a lot higher than expected
— Gumshoe (@0xGumshoe) March 17, 2024
«Не можу повірити, що ми так швидко досягли такого високого рівня дегенства. […] Але це підвищує ціну SOL набагато сильніше, ніж очікувалося», — зазначив він.
До переліку монет, які користувачі намагалися отримати, відправляючи кошти на адреси смартконтрактів, входять Book of Meme (BOME), Nap (NAP), Nostalgia (NOS) та інші.
Трейдер Nick звернув увагу, що кити вкладають великий капітал у мем-токени. Деякі з них інвестори витратили значні суми — $90 000 і $180 000.
This is legit peak degeneracy. Aping $180K & $90K into meme coins.
It's absolutely insane how we are still in this phase of the market. pic.twitter.com/ef1UEXkmcI
— Nick | Crypto Crusader (@NCashOfficial) March 17, 2024
Попередній продаж передбачає, що користувачі відправляють криптовалюту на адресу гаманця, а натомість отримують відповідну кількість монет після запуску мем-токена.
За такої моделі не існує гарантії отримання активів. Це робить передпродаж надзвичайно популярним методом скаму.
Засновник The Daily Gwei Ентоні Сассано розкритикував подібний спосіб розподілу активів.
2 years later and everyone is right back to bidding ponzis
People can do what they want with their money but sending money to a "memecoin presale" that has a 99.9% chance of rugging is actually just dumb as hell https://t.co/cWL3xjzlE2
— sassal.eth/acc 🦇🔊 (@sassal0x) March 18, 2024
«Два роки потому всі знову повернулися до Понці-трейдингу. Люди можуть робити зі своїми грошима все, що хочуть, але відправляти їх на „передпродаж мем-коїнів“, який має 99,9% шансів бути шахрайським, насправді просто до біса нерозумно», — зауважив він.
Торгівля мем-коїнами теж не завжди прибуткова. У Lookonchain виявили гаманець, який за три дні втратив 754 SOL (~$150 000) на торгівлі 11 токенами на базі Solana.
Not everyone can make money by trading #memecoins on #Solana!
This guy traded 11 #memecoins in 3 days, losing money on each one, for a total loss of 754 $SOL($147K).
He seems to be very #FOMO, always buying high and selling low.https://t.co/lxijIqGLZC pic.twitter.com/f7KfOf5i17
— Lookonchain (@lookonchain) March 17, 2024
У березні зросла на тлі популярності мем-коїнів мережева активність в Ethereum, що призвела до збільшення комісій до дворічного максимуму. У період з 2 по 9 березня обсяг зборів за транзакції в мейннеті досяг $193 млн.
Аналітики K33 Research побачили в ралі мем-коїнів ознаку початку альтсезону.
Нагадаємо, Solana-трейдер втратив прибуток у $1 млн з мем-токена BOME. Йому вдалося заробити на зростанні понад $100 000, однак після продажу котирування активу зросли ще сильніше.