Ітан Вера, головний операційний директор Luxor Technology, повідомив Cointelegraph, що служба митної та прикордонної служби США (CBP), можливо, ненавмисно конфіскувала тисячі майнерів ASIC, вважаючи їх незаконно імпортованими радіочастотними пристроями.
Восени 2024 року повідомлялося, що митниця під час імпорту затримала партію установок Antminer S21 і T21 від Bitmain. До лютого масштаб конфіскацій вантажів розширився, також торкнувшись обладнання інших китайських виробників, таких як MicroBT і Canaan.
Журналістські джерела вказують, що CBP діє за запитом Федеральної комісії зі зв’язку (FCC) з претензіями до ASIC-майнерів, що виникають у зв’язку з використанням ними мікросхем штучного інтелекту, вироблених китайською компанією Sophgo, яка підпадає під торговельні обмеження.
Тим не менш, Віра стверджує, що рішення FCC виникло через непорозуміння щодо природи обладнання для майнінгу криптовалюти.
«Ми вважаємо, що CBP та/або FCC помилково визначили біткойн-майнери як радіочастотні пристрої, незважаючи на чіткі докази протилежного», — зауважив експерт.
Він зазначив, що натрапив на відповідні визначення установок у комунікаціях від CBP.
«Радіочастотне обладнання — це пристрій, призначений для передачі, прийому або маніпулювання радіохвилями. ASIC обробляють електричні сигнали, але навмисно не генерують і не передають радіохвилі», — підкреслила Віра.
Він також зазначив, що учасники індустрії не вважають, що дії агентств керуються політичними мотивами. Шахтарі також не впевнені щодо тривалості поточної скрутної ситуації.
На початку лютого президент США Дональд Трамп оголосив 10% мито на імпорт з Китаю. Мітчелл Аскью, головний аналітик Blockware Solutions, припустив, що виконання цього рішення може спровокувати динаміку, подібну до тієї, що спостерігалася в сегменті в 2021 році. Тоді поєднання попиту на фоні зростання криптовалютного ринку та зриву ланцюжків поставок через COVID-19 призвело до десятикратного зростання цін на спеціалізовані чіпи протягом року.
Vera не передбачає «значних збоїв» у постачанні майнерів, оскільки значна частина обладнання постачається з Південно-Східної Азії, а не з Китаю.
«Однак широкомасштабний торговельний конфлікт може мати вторинні наслідки, що ще більше спонукатиме виробників розширити свої можливості локалізації складання», — припустив він.
На початку березня митниця випустила “значну частину” раніше конфіскованої техніки. За словами Віри, це невелика кількість вилучених пристроїв.
Нагадаємо, у грудні 2024 року Bitmain оголосила про запуск виробничої лінії в США. MicroBT також збирає деякі свої майнери всередині країни.