Команда, що стоїть за децентралізованою біржею Bancor, подала позов проти Uniswap Labs, стверджуючи, що вона незаконно використовувала запатентовану технологію автоматизованого маркет-мейкера (AMM).
У судовій скарзі стверджується, що Uniswap використовувала технологію, розроблену Bancor у 2016 році та запатентовану в січні 2017 року, без отримання ліцензії. Цю технологію вперше було використано в листопаді 2018 року під час запуску протоколу Uniswap.
«Фонд Bprotocol та LocalCoin вимагають компенсації за несанкціоноване використання цієї технології, а також за сприяння порушенню з боку Фонду Uniswap», – йдеться у поданих документах.
Згідно з Dune Analytics, Bancor займає лише 0,005% децентралізованого біржового ринку, тоді як Uniswap має значну частку в 40,6%. Минулого тижня обсяг торгів Bancor досяг 3,69 мільйона доларів, тоді як Uniswap перевищив 29 мільярдів доларів.
Джерело: Dune Analytics.
«Якщо таким організаціям, як Uniswap, буде дозволено працювати без наслідків, це може поставити під загрозу інновації в галузі, негативно вплинувши на всіх гравців у секторі DeFi», – заявив Банкор.
21 травня 2025 р. | Оновлення о 14:17:
Представники Uniswap назвали позов необґрунтованим та заявили про свою відданість захисту своїх інтересів.
«Код протоколу Uniswap має відкритий вихідний код і залишається таким уже кілька років. Це безглузда відволікаюча увага в історично важливий для DeFi період», – зазначив речник Uniswap Labs виданню The Block.
Варто зазначити, що у травні Uniswap інтегрувала рішення другого рівня Soneium від Sony.
Крім того, у березні власники токенів UNI схвалили виділення 172 мільйонів доларів на подальшу підтримку ініціатив Фонду Uniswap.