Польські перевізники планують розширити страйк

З 20 листопада учасники акції щодо блокування трьох пунктів пропуску з України в Польщі розширять страйк. Вони також почнуть блокувати пункт “Медика – Шегині”. Акцію влаштувала одна з польских асоціацій перевізників, а її підтримали польські ультраправі партії.

Polski Perevizniki Planujut Rozshiriti Strajk E481566, Business News

Як повідомляє видання DW, про намір розширити блокування заявив учасник акції Томаш Борковський. За його словами, далекобійники “не задоволені швидкістю” переговорів з польським та українським урядами і чекають нового раунду. Польські перевізники з 6 листопада блокують пункти пропуску на знак протесту проти нібито “недобросовісної конкуренції” з боку українських перевізників. Вони заблокували три пункти пропуску: “Корчова-Краківець”, “Гребенне-Рава-Руська”, “Дорогуськ-Ягодин”. Це спричинило величезні черги по обидва боки кордону.

Напередодні, 15 листопада, Україна, Польща та Директорат Єврокомісії з питань транспорту та мобільності (DG MOVE) провели у “Дорогуську” тристоронні перемовини щодо розблокування пунктів пропуску. Як повідомило міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, у результаті перемовин сторони напрацювали спільні рішення та запропонували їх польським протестувальникам, але ті пропозиції не погодили. “Сторони продовжують пошук рішень, які б дозволили вирішити ситуацію”, – наголосили у міністерстві.

У відомстві зазначили, що вимога протестувальників повернутися до системи дозволів не може бути виконана, і угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС діятиме щонайменше до 30 червня наступного року. Водночас польських протестувальників підтримали перевізники зі Словаччини. Вони тимчасово перекрили рух вантажівок з України на контрольно-пропускному пункті (КПП) “Вишнє Нємецьке-Ужгород” і пригрозили повною блокадою українсько-словацького кордону найближчим часом у разі невиконання їхніх умов.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *