У першому кварталі 2025 року середня вартість однієї операції зняття готівки зросла на 18% у річному обчисленні до 4735 гривень. У міжнародному порівнянні сума, знята за одну транзакцію за кордоном, вдвічі перевищує аналогічний показник в Україні.
Ця інформація наведена в Огляді банківського сектору НБУ за 1 квартал 2025 року.
Українці, як правило, знімають більші суми з банкоматів емітента своєї картки, в середньому 5033 гривні, тоді як зняття готівки з банкоматів інших банків-резидентів становить в середньому 3651 гривню.
За даними НБУ, сума, знята за одну транзакцію за кордоном, вдвічі перевищує аналогічну суму в Україні та сягає 8 730 гривень.
З початку 2025 року частка готівкових операцій, здійснених за допомогою платіжних карток, знову почала знижуватися і зараз становить менше 5% від загальної кількості транзакцій. Однак у вартісному вираженні цей показник становить 34,9%.
Мережа банкоматів у першому кварталі зросла до 30,4 тисячі, значною мірою завдяки суттєвому збільшенню кількості банкоматів у різних приватних банках. Більше половини з них (17,3 тисячі банкоматів) обслуговується ПриватБанком.
Мережа POS-терміналів демонструє стрімке зростання з середини 2022 року. У першому кварталі лідерами зростання стали Приватбанк та NovaPay, додавши +10,0 тис. та +6,2 тис. одиниць відповідно.
Мережа приватних банків також значно розширилася. Загалом, протягом першого кварталу, гравці ринку збільшили мережу на 26,5 тисячі, досягнувши 549 тисяч.
У першому кварталі кількість активних платіжних карток помітно зросла лише в державних банках.
Найбільш суттєве зростання спостерігалося в Приватбанку. Єдиний небанківський емітент, NovaPay, продемонстрував незначне збільшення кількості активних карток, довівши їх загальну кількість до 59,5 мільйонів.
Кількість банківських відділень зменшилася лише на 16, довівши їх загальну кількість до 4966.
Як державні (включно з Приватбанком), так і приватні банки скоротили кількість відділень на сім осіб. Найбільше відділень було закрито в Києві.
Кількість штатних працівників зростала третій квартал поспіль, досягнувши 96,4 тисячі, з яких 19,1 тисячі працюють у ПриватБанку.
Загальна кількість банків в Україні скоротилася до 60. У березні Портал Банк самостійно отримав банківську ліцензію, в результаті чого кількість банків, що працювали в Україні протягом кварталу, зменшилася до 60.
Враховуючи мінімальну частку активів установи (0,01% чистих активів сектору), її вихід з ринку не мав суттєвого впливу на банківський сектор.