ЄС погодився відновити квоти для України

Деякі союзні України країни вирішили утриматися.

9195_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92,55 Кб)

Європейський Союз вирішив відновити імпортні квоти на різні сільськогосподарські товари з України, що посилило проблеми, з якими стикається її економіка, постраждала від війни.

Як повідомляє Bloomberg, обмеження, які були спочатку зняті на ранніх етапах вторгнення Росії у 2022 році для підтримки місцевого сільського господарства, тепер знову запроваджені Європейською комісією. Ці нові обмеження мають набути чинності 6 червня.

Було зазначено, що ці квоти задумані як тимчасове рішення, і ЄС зараз переглядає умови зони вільної торгівлі, створеної відповідно до Угоди про асоціацію з Україною. Жодна держава-член не заперечила проти цієї дії, хоча Швеція, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Ірландія та Литва вирішили утриматися:

«Експорт сільськогосподарської продукції є життєво важливим для економіки України, а більш доступна торгівля з ЄС дозволила українським фермерам подолати значні труднощі, включаючи тимчасове порушення їхнього основного експортного маршруту через Чорне море та виробничі перешкоди через міни та військовий призов».

Тим не менш, суттєве зростання експорту конкурентоспроможних цін української продукції на ринок ЄС викликало негативну реакцію місцевих фермерів у таких країнах, як Польща, Угорщина та Словаччина. Це, у свою чергу, призвело до політичної напруженості щодо протекціоністських заходів серед сусідніх країн, деякі з яких, такі як Польща, раніше були їх рішучими прихильниками.

Торгівля без віз
Важливо зазначити, що угода про «безвізову торгівлю» між Україною та ЄС була впроваджена 4 червня 2022 року як тимчасовий захід, спрямований на зміцнення української економіки в умовах повномасштабного російського вторгнення.

Ця домовленість скасувала тарифи та квоти на український експорт до Європейського Союзу. Угоду вже двічі продовжували, востаннє до 5 червня цього року.

Раніше ЗМІ з посиланням на європейського чиновника, знайомого з переговорами, повідомляли, що після завершення «безвізового торговельного режиму» Європейський Союз не має наміру негайно пропонувати Україні нові торговельні переваги.

Однак у майбутньому очікуються коригування умов зони вільної торгівлі, викладених в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

У травні прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що уряд України активно взаємодіє з Європейською комісією щодо створення перехідної безвізової торговельної системи після закінчення терміну дії чинних торговельних пільг.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *