Європейський Союз розглядає питання відключення понад 20 банків від системи SWIFT та заборони будівництва газопроводу «Північний потік».
Європейський Союз розглядає варіанти розриву зв'язків з понад 20 банками в міжнародній платіжній мережі SWIFT, зниження цінових обмежень на російську нафту та зупинки будівництва газопроводу «Північний потік». Ці заходи можуть стати частиною нового пакету санкцій, спрямованого на посилення тиску на Москву з метою завершення конфлікту в Україні.
За даними Bloomberg, яке посилається на неназвані джерела, рішення щодо термінів цих потенційних обмежень ще не остаточно прийнято. Санкції ЄС вимагають консенсусу всіх країн-членів, і вони можуть зазнати змін до того, як будуть офіційно запропоновані та ратифіковані.
Європейський Союз також розглядає можливість запровадження подальших заборон на транзакції приблизно для двох десятків банків та запровадження нових торговельних обмежень, оцінюваних приблизно в 2,5 мільярда євро, з метою зменшення доходів Росії та її можливостей купувати технології, необхідні для виробництва зброї.
За даними джерел, у рамках обговорюваного пакету санкцій виконавчий орган блоку, як очікується, рекомендуватиме знизити стелю ціни на нафту G7 приблизно до 45 доларів. Ця ініціатива, ймовірно, потребуватиме підтримки Сполучених Штатів.
Важливо, що ініціатива ЄС щодо санкцій щодо газопроводу «Північний потік» вже отримала підтримку Німеччини. Ці обмеження посилили б позицію Європи проти відновлення поставок газу російським трубопроводом. Заборона також захистила б Берлін від потенційного тиску з боку США чи Росії.
Крім того, ЄС готовий розширити свої санкції проти російського тіньового флоту нафтових танкерів і розглядає можливість запровадження додаткових обмежень для кредиторів, підозрюваних у сприянні військовим починанням Москви, а також для Російського фонду прямих іноземних інвестицій.
Блок також має на меті включити до майбутнього пакету санкцій положення, які захищають європейські компанії від арбітражу згідно з двосторонніми інвестиційними договорами.