Долар змінюватиметься в українських обмінниках та банках

Очікується, що українські служби обміну валют зазнають суттєвих змін у курсі долара. Згідно з прогнозом банківського сектору, протягом наступного тижня (26 травня – 1 червня) вартість валюти коливатиметься в межах від 41,6 до 41,8 гривень. Тим часом, станом на вечір 23 травня середній курс купівлі долара становив 41,1 гривні, а курс продажу – 41,48 гривні. Таким чином, можливе зростання обмінного курсу як купівлі, так і продажу.

0547_19_main_new_1503923931.jpg (44,91 Кб)

Подібні тенденції очікуються і в банках. За словами Тараса Лісового, директора департаменту фінансових ринків та інвестицій банку «Глобус», в інтерв'ю OBOZ.UA, курс там очікується в тому ж діапазоні, що й в обмінних пунктах – 41,4-41,8 грн. Увечері 23 травня банки купували долар за середньою ціною 41,2 грн, а продавали – по 41,74 грн.

Зазначається, що щоденні коливання обмінного курсу можуть сягати 0,1-0,2 гривні в банках та 0,3 гривні в пунктах обміну валют. Крім того, прогнозується, що різниця між курсом купівлі та продажу становитиме 0,5-0,6 гривні в банках та 0,6-1 гривню в пунктах обміну.

Загалом, Лесовий наголосив, що на обмінний курс в Україні впливатимуть різні фактори. Зокрема:

Грошово-кредитна політика НБУ щодо зміцнення гривні та його гнучкий підхід до механізмів валютних інтервенцій.
«Очікуваний обсяг інтервенцій навряд чи перевищить 800 мільйонів доларів на тиждень, що свідчить про досить стабільний баланс попиту та пропозиції», – уточнив банкір.

Зростання в ключових секторах економіки, що сприяють формуванню національного ВВП.
Це включає оборонно-промисловий сектор, агропромислові комплекси, будівництво та інші.

Розвиток експорту.
Як зазначив Лісовий, це особливо важливо напередодні потенційного скасування «економічного безвізу».

Підсумовуючи, як зазначив банкір, кінець травня на валютному ринку завершиться «на виразно значущій ноті». Отже:

коливання обмінного курсу залишатимуться в типових межах;
не буде жодних ознак паніки на ринку, а Національний банк поступово посилюватиме свою роль у балансуванні попиту та пропозиції.
«Таким чином, динаміка валютного ринку буде відповідати очікуваному сценарію: очікується, що попит і пропозиція залишатимуться збалансованими, що зробить будь-які поточні коливання обмінного курсу майже незначними та не загрозливими. Наразі немає жодних ознак потенційного сплеску», – підсумував Лісовий.

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *